O NAS

60 lecie klubu - Mocni jak Dąb

Sportowcy sekcji zapaśniczej LKS „Dąb” Brzeźnica swoimi zeszłorocznymi osiągnięciami godnie uczcili 60 lecie istnienia klubu. Wyniki uzyskane przez zawodników na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, w tym w Mistrzostwach Europy i Świata, przysparzają wiele powodów do dumy nie tylko Klubowi, ale sponsorowi firmie RAFAKO S.A. jak również Gminie Rudnik, Miastu i Powiatowi Raciborskiemu oraz całej Ziemi Raciborskiej.

19 października 2013 roku klub świętował 60 lecie swojej działalności. Wychowankowie „Dębu” są medalistami Mistrzostw Polski , Europy i Świata. Ponadto wielu zawodników to członkowie Kadry Narodowej i Olimpijskiej. Klub zajmuje każdego roku czołowe miejsca w kraju w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. Natomiast wśród klubów miasta i powiatu raciborskiego każdego roku zajmujemy pozycje w pierwszej trójce. W roku ubiegłym klub zdobył 155,5 pkt. zajmując II miejsce wśród wszystkich klubów miasta i powiatu raciborskiego. W 2013 roku na Mistrzostwach Polski zawodnicy i zawodniczki zdobyli 19 pozycji medalowych. Obecnie 5 zawodniczek i 6 zawodników należą do Kadry Narodowej Juniorów i Seniorów.

Doceniając wyniki uzyskiwane corocznie przez zawodników i zawodniczki sekcji zapaśniczej, Polski Związek Zapaśniczy w Warszawie od 2002 roku zleca klubowi organizację imprezy rangi ogólnopolskiej lub międzynarodowej.

W 2013 r. Klub był organizatorem M/n Mistrzostw Polski Kadetek i Juniorek, Zawody ogólnopolskie i międzynarodowe organizowane przez Klub są wysoko oceniane zarówno przez uczestników zawodów i PZZ Warszawa.

Natomiast w 2014 „Dąb” będzie organizatorem Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów i Juniorów. Zawody te odbędą się w dniach 4-6.04.2014 w hali widowiskowo- sportowej w Rudniku.

 

Fot: archwium LKS „Dąb” Brzeźnica
Źródło: LKS  „Dąb” Brzeźnica