Bieg po Nowe Życie

RAFAKO S.A. po raz kolejny wspiera projekt „Bieg po Nowe Życie”, który ma na celu propagowanie idei transplantacji. Zamysłem przedsięwzięcie jest również edukacja w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacja naszego społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu, jak i przeszczepu rodzinnego.

1 marca w Wiśle odbędzie się IV edycja programu „Bieg po Nowe Życie”. Na Placu Hoffa w Centrum miasta  będzie można spotkać znanych sportowców oraz plejadę polskich artystów.

W przedsięwzięciu wezmą udział osobistości ze świata muzyki: Jula, Rafał Brzozowski, Szymon Wydra i Carpe Diem, DJ Adamus, zespół Łzy oraz grupa PECTUS. Wśród gwiazd wspierających program znajdą się sportowcy, tacy jak: Artur Siódmiak, Tomasz Iwan, Tomasz Frankowski, czy Jarosław Hampel. W spotkaniu artystów sceny kabaretowej reprezentować będą członkowie formacji Łowcy.B oraz Leszek Malinowski z kabaretu Koń Polski. Poza tym do akcji dołączyli także Jarek Jakimowicz, Izabela Zwierzyńska, Rafał Zawierucha Olga Kalicka. Projekt popierają również aktorzy z serialu M Jak Miłość: Marcin Mroczek, Rafał Mroczek, Maciej Jachowski i Adrian  Żuchewicz.

Sztafetę Gemini Park Bielsko-Biała poprowadzi Rafał Sonik – najbardziej utytułowany Polak w historii Rajdu Dakar. W każdej sztafecie wystartuje sportowiec zrzeszony w Polskim Stowarzyszeniu Sportu po Transplantacji.

Patronat honorowy nad „Biegiem po Nowe Życie” 2014 objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski i Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. Gościem tegorocznej edycji naszego wydarzenia będzie profesor Jerzy Buzek – eurodeputowany, premier rządu w latach 1997-2001.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie internetowej www.biegponowezycie.pl