Dziewiąte i dziesiąte zawody w Zakopanem


14 i 15 marca w Zakopanem rozegrano dziewiąte i dziesiąte zawody w ramach Narodowego Programy Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. Biegi ponownie odbyły się w zimowej stolicy Polski na trasie Centralnego Ośrodka Sportu nieopodal kompleksu średnich skoczni. Trasa przygotowywana była już od środy (ciężarówki przywoziły w wiosennej scenerii śnieg zgromadzony na sztucznym torze lodowym).

W piątek w iście wiosennym klimacie (+15 stopni) młodzi biegacze rywalizowali „łyżwą”. W kategorii B faworyt Dominik Bury z MKS Istebna pomylił trasę i został sklasyfikowany dopiero na 22 miejscu, zwyciężył Wojciech Fojcik. Kolejny raz świetne przygotowanie do sezonu pokazała juniorka B Agata Warło uzyskała czas, który dałby jej zwycięstwo w kategorii juniorek A. W grupie C najlepszy był Mateusz Haratyk. Wśród najmłodszych triumfowali Jan Guńka z Chochołowa oraz  Ewa Gazur z Trójwsi Beskidzkiej, była to jej dziewiąta wygrana w tegorocznej edycji „Biegu na Igrzyska”.

W sobotnich sobotnich zawodach młodzież również zmierzyła się „łyżwą”. Były to ostatnie zmagania biegaczy w tym sezonie. Tym sposobem w klasyfikacji generalnej w grupie juniorek B na pierwszym miejscu znalazła się Agata Warło. W grupie B juniorów wygrał tym razem Dominik Burym. Po raz piąty z rzędu w drużynowej klasyfikacji generalnej zwyciężył MULKS Tomaszów Lubelski.

Wszystkie wyniki dostępne są na oficjalnej stronie programu www.biegnaigrzyska.info

Program „Bieg na Igrzyska”, którego patronką jest Justyna Kowalczyk, od 2009 roku wpiera RAFAKO S.A. Głównym celem projektu jest wyłonienie zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku.

\