Zawody w Zakopanem

W Zakopanem rozegrano siódme i ósme zawody w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. Biegi odbyły się 22 i 23 lutego na trasach Centralnego Ośrodka Sportu pod Tatrami.

W sobotę panowały tam bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Jednak organizatorom udało się naśnieżyć i przygotować kilometrową pętlę. Na starcie biegu techniką klasyczną stanęło prawie 400 zawodniczek i 400 zawodników. To rekordowa frekwencja, bowiem do Zakopanego przyjechała młodzież aż z 37 klubów. Po ukończeniu zawodów sportowcy zgodnie potwierdzali, że były to najtrudniejsze biegi w tym sezonie. Z powodu mżawki, mgły i temperatury (kulka stopni powyżej zera) trasa zrobiła się bardzo trudna. Ponadto wielkim wyzwaniem dla młodziutkich biegaczy okazał się podbieg. Niektórzy przybiegali na metę tak skrajnie zmęczeni, że padali na śnieg i długo nie byli w stanie stanąć na nogi.

Ósme zawody rozegrane zostały techniką dowolną. Na szczęście w niedzielę pogoda była dużo lepsza. Chwilami przez chmury przedzierało się słońce. Po tym biegu w kategorii B pozycję lidera umocnił Wojciech Fojcik, który narciarstwo trenuje już od sześciu lat. W grupie B juniorek na pierwszym miejscu klasyfikacji utrzymuje się Agata Warło. Na jedną z gwiazd tegorocznego „Biegu na Igrzyska” wyrasta Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka. 12-letnia zawodniczka startująca w najmłodszej kategorii wiekowej wygrała wszystkie rozegrane dotąd w tym sezonie zawody zdobywając komplet 800 punktów.

Program „Bieg na Igrzyska”, którego patronką jest Justyna Kowalczyk, od 2009 roku wpiera RAFAKO S.A. Głównym celem projektu jest wyłonienie zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku.

Wszystkie wyniki z siódmych i ósmych zawodów znajdują się na stronie internetowej www.Biegnaigrzyska.info