Zakopane - zapowiedź

 

BIEG POD TATRAMI


22 i 23 lutego odbędą się siódme i ósme zawody Biegu na Igrzyska. Tym razem młodzież pobiegnie na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Bieg na Igrzyska będzie odbywał się wspólnie z Mistrzostwami Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

W sobotę narciarze zmierzą się w rywalizacji biegów interwałowych stylem klasycznym. Następnego dnia obowiązującą techniką będzie „łyżwa”.

Obecnie, po sześciu biegach, na czele klasyfikacji generalnych wśród juniorów B znajdują się: Wojciech Fojcik (UMKS Marklowice) oraz Agata Warło (UMKS Marklowice). W grupie juniorów C liderami są: Mikołaj Michałek (MKS Istebna) oraz Aleksandra Łacek (NKS Trójwieś Beskidzka). Dotychczas najlepsi wśród juniorów D są: Alan Ciborowski (Speed Jasło/SP2 Jasło) i Magdalena Kobielusz (MKS Istebna). W grupie E prowadzą obecnie: Jan Zawada (MKS Istebna) oraz Ewa Gazur (NKS Trójwieś Beskidzka). W klasyfikacji drużynowej prowadzi MULKS Tomaszów Lubelski.

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie internetowej www.Biegnaigrzyska.info

Przypomnijmy, że RAFAKO S.A. wspiera Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich Bieg na Igrzyska od początku jego istnienia, a patronką projektu jest najlepsza polska biegaczka Justyna Kowalczyk.

Poniżej newsletter z poprzednich zawodów.