Duszniki Zdrój - zapowiedź

TRASY JAMROZOWEJ POLANY CZEKAJĄ NA BIEGACZY

1 i 2 lutego (w najbliższy weekend) w Dusznikach Zdroju odbędą się piąte i szóste zawody w biegach narciarskich, organizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. Cykl imprez, który ma na celu promowanie zimowego sportu oraz wyłonienie przyszłych mistrzów olimpijskich, od samego początku wspierany jest przez RAFAKO. Patronką Biegu na Igrzyska jest najlepsza polska biegaczka Justyna Kowalczyk, której sponsorem także jest raciborska firma.

Na trasach malowniczej Jamrozowej Polany zaplanowano biegi techniką klasyczną. Sobotnia rywalizacja rozpocznie się trochę później niż zwykle, co w praktyce oznacza, że część zawodów zostanie rozegrana przy sztucznym oświetleniu. 

Dotychczas w ramach przedsięwzięcia młodzież zmagała się w konkursach w Szklarskiej Porębie oraz w Tomaszowie Lubelskim. Z powodu złych warunków atmosferycznych odwołano natomiast biegi w Ustrzykach Dolnych. Po czterech konkursach w klasyfikacji generalnej wśród juniorów grupy B prowadzą Wojciech Fojcik (UMKS Marklowice) oraz Agata Warło (UMKS Marklowice). Natomiast w grupie juniorów C na czele klasyfikacji uplasowali się Mikołaj Michałek (MKS Istebna) oraz Aleksandra Łacek (NKS Trójwieś Beskidzka). W grupie juniorów D prowadzą: Alan Ciborowski (Speed Jasło/SP2 Jasło) i Magdalena Kobielusz (MKS Istebna). Najwięcej punktów w grupie juniorów E uzyskali: Jan Zawada (MKS Istebna) oraz Ewa Gazur (NKS Trójwieś Beskidzka). Liderem w klasyfikacji drużynowej jest obecnie MULKS Tomaszów Lubelski.

RAFAKO serdecznie gratuluje liderom klasyfikacji i życzy wszystkim uczestnikom rywalizacji, jak najlepszych osiągnięć i sukcesów w biegu na olimpiadę.