Zawody w Tomaszowie Lubelskim

 BIEGI W MROŹNYM TOMASZOWIE LUBELSKIM

 

Weekendowe zawody w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” przeprowadzono, tak jak wcześniej zaplanowano, 25 i 26 stycznia. W Tomaszowie Lubelskim na trasach Siwej Doliny w sobotę rozegrano sprinty, natomiast w niedzielę odbyły się biegi interwałowe techniką dowolną.

Prognozy pogody sprawdziły się, dlatego też uczestnicy na szlakach zmagali się z minusową temperaturą. Jednak na brak śniegu narzekać nie mogli. Młodzi zawodnicy zgodnie deklarowali, że chociaż było im bardzo zimno, taka mroźna pogoda ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest to, że wtedy trasy są po postu szybsze i lepiej się biega. Mamy nadzieję, że wśród zawodników znajdują się następcy Justyny Kowalczyk, najlepszej polskiej biegaczki, która program „Bieg na Igrzyska” wspiera od samego początku. Również od 2009 roku głównym sponsorem projektu jest RAFAKO. 

Wszystkie wyniki sobotnich i niedzielnych rywalizacji znajdują się na oficjalnej stronie programu: www.biegnaigrzyska.info

Poprzednie zawody w Ustrzykach Dolnych nie odbyły się z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Początkowo biegi zaplanowano na 11 i 12 stycznia, następnie przeniesiono je na 21 i 22 stycznia. Organizatorzy mają nadzieję, że te zawody zostaną przeprowadzone jeszcze w tym sezonie.

Natomiast kolejne biegi zostaną rozegrane 1 i 2 lutego w Dusznikach-Zdroju na Jamrozowej Polanie. 
 

Nesletter do pobrania tutaj.