Wystartował piąty Bieg na Igrzyska

4 stycznia zawodami w Szklarskiej Porębie rozpoczęła się piąta edycja Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. Projekt ten jest programem sportowo – społecznym adresowanym do młodych biegaczy narciarskich. Przedsięwzięcie, którego sponsorem jest RAFAKO SA. wspiera najpopularniejsza polska biegaczka Justyna Kowalczyk.

Dotychczas w ramach „Biegu na Igrzyska” zorganizowano zawody 4 i 5 stycznia w Szklarskiej Porębie. Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych zaplanowane 11 i 12 stycznia zmagania w Ustrzykach Dolnych nie odbyły się. Zawody przeniesiono na 21 oraz 22 stycznia.  Zaraz po nich będą miały miejsce biegi w Tomaszowie Lubelskim (25-26 stycznia).

Najważniejszym celem programu jest wyłonienie najbardziej utalentowanych, młodych sportowców, którzy będą reprezentować Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku.

Jednym ze sponsorów głównych projektu „Bieg na Igrzyska” jest RAFAKO SA. Więcej informacji na temat przedsięwzięcia znajduję się na stronie internetowej www.biegnaigrzyska.info