O NAS

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: 6 tytułów dla Husarii

6 złotych medali zdobyli pięściarze Rafako Hussars Poland w zakończonych w niedzielę w Sokółce 22. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Wszyscy oni będą występowali w nowym sezonie zawodowej ligi World Series of Boxing.

Z grona zawodników Husarii na najwyższym stopniu podium turnieju stanęli: -49 kg Dawid Jagodziński (na co dzień klub Astoria Bydgoszcz), -56 kg Marek Pietruczuk (Victoria Ostrołęka), -60 kg Mateusz Polski (Róża Karlino), -81 kg Mateusz Tryc (Fenix Warszawa), -91 kg Igor Jakubowski (Zagłębie Konin), +91 kg Paweł Wierzbicki (Boxing Sokółka).

W najciekawszej walce finałowej Mateusz Polski pokonał na punkty 3-0 swego odwiecznego rywala, kolegę z zespołu Rafako Hussars Poland Dawida Michelusa (Kontra Elbląg).

Walkowerem swój pojedynek wygrał Dawid Jagodziński, zaś do walk finałowych nie mogli przystąpić inni bokserzy Husarii: -52 kg Grzegorz Kozłowski (Akademia Walki Warszawa) i -69 kg Damian Kiwior (Tiger Tarnów).

- Kontuzji łuku brwiowego doznałem w ćwierćfinale. W półfinale z Damianem Falęckim jeszcze się pogłebiła. W tej walce skupiałem się głównie na chronieniu lewego łuku, a poszedł też prawy. Ten uraz jest jednak niegroźny - powiedział Damian Kiwior, który w World Series of Boxing ma występować w kat. -64 kg.

Sylwester Kozłowski (Akademia Walki Warszawa) zdobył srebrny medal, bowiem w decydującej potycze przegrał 0-3 z Markiem Pietruczukiem. Obaj są w składzie Husarii.

W kategorii -75 kg pod nieobecność koninianina Kamila Gardzielika, który podpisał umowę z Husarią, złoto wywalczył Arkadiusz Szwedowicz (Skorpion Szczecin).

Od 3 listopada reprezentacja Polski i Rafako Husarrs Poland, pod wodzą trenerów Tomasza Różańskiego i Jerzego Baranieckiego, rozpocznie w hali Torwaru przygotowania do sezonu 2015 w lidze WSB.

Husaria w grupie "B" spotka się z finalistami poprzedniego sezonu Azerbaijan Baku Fires oraz brązowymi medalistami Kazakhstan Astana Arlans, a także Argentina Condors, USA Knockouts, Italia Thunder, Wenezuelą i Katarem.

Źródło: RAFAKO Hussars Poland