O NAS

Nowy trener Husarii

W nowym sezonie 2013/14 pierwszym trenerem RAFAKO Hussars Poland w World Series of Boxing będzie jeden z najbardziej doświadczonych krajowych szkoleniowców Jerzy Baraniecki.
Natomiast jego asystentem zostanie Tomasz Różański.

- W porozumieniu z prezesem i zarządem Polskiego Związku Bokserskiego zdecydowaliśmy, że w ramach współpracy z PZB, Jerzy Baraniecki będzie głównym trenerem Rafako Hussars Poland i asystentem Białorusina Walerego Korniłowa - powiedział szef polskiej drużyny z ligi WSB Jarosław Kołkowski.

Jerzy Braniecki pochodzi z Włocławka, w latach 90. z sukcesami pracował jako II trener reprezentacji Polski, m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie (brązowy medal Wojciecha Bartnika), a także Mistrzostwa Świata w Berlinie w 1995 roku (srebrne medale Roberta Ciby i Tomasza Borowskiego). Jerzy Braniecki był trenerem m.in. Startu Włocławek, Błękitnych Kielce, Startu Elbląg (Drużynowe Mistrzostwo Polski) i Energetyku Jaworzno. Pracował też z zawodową grupą KnockOut Promotions.

Drugim trenerem RAFAKO Hussars Poland będzie Tomasz Różański, który dotychczas pracował  w Róży Karlino oraz równocześnie trenował reprezentację Polski kobiet w grupach młodzieżowych. Z niedawnych Młodzieżowych Mistrzostw Świata, jego podopieczna Elżbieta Wójcik zdobyła złoty medal.

Jak informuje team menadżer drużyny Jacek Szelągowski kompletowany jest też skład na nowy sezon ligi WSB. Już niebawem podczas Grand Prix w Elblągu wyłoniony zostanie drugi zawodnik, obok Ireneusza Zakrzewskiego, który będzie boksował w kategorii półśredniej (-69 kg).
- Zdecydowaliśmy, że zorganizujemy wewnętrzne eliminacje. Wezmą w nich udział m.in. Żora Simonjan, który u nas już występował, a także Adrian Plichta i Ukrainiec Dima Pleszakow, który trenuje w Dzierżoniowie u Piotra Wilczewskiego - powiedział J. Szelągowski.


 


Fot. Archiwum RAFAKO Hussars Poland