O NAS

Nagroda dla Marka Pietruczuka

Zawodnik Hussars Poland Marek Pitruczuk został nagrodzony przez prezydenta Ostrołęki za zdobycie tytułu mistrza Polski w wadze -56kg. Na co dzień bokser Husarii trenuje w UMKS "Victoria" Ostrołęka.

- Prezydent Miasta Ostrołęka Janusz Kotowski przeznaczył na nagrodę dla Marka Pietruczuka 2500 złotych brutto. Zawodnik otrzymuje też od samorządu stypendium sportowe w wysokości 500 złotych miesięcznie. W listopadzie 2012 roku wsparliśmy jego wyjazd na Mistrzostwa Świata do Erewania kwotą 3000 złotych,a macierzysty Klub Victoria otrzymał w 2013 roku 30 tysięcy złotych dotacji na szkolenie - poinformował rzecznik UM Wojciech Dorobiński.

Marek Pietruczuk w finale Mistrzostw Polski pokonał Daniela Żaboklickiego 3-0. Wcześniej w turnieju zwyciężył z Mariuszem Burzyńskim 2-1 i z Tomaszem Resólem 3-0.

- Bardzo dobrze układa się współpraca z miastem, bardzo się cieszę i dziękuję za otrzymywaną pomoc. A ta ostatnia nagroda bardzo mnie zaskoczyła i ucieszyła - powiedział Marek Pietruczuk.

Wygraną w Mistrzostwach Polski bokser Hussars Poland zapewnił sobie miejsce w reprezentacji kraju na Turniej Feliksa Stamma, który rozpocznie się 8 kwietnia w Warszawie. Marek Pietruczuk zgłoszony jest w kategorii -60kg. Wcześniej pięściarz będzie uczestniczył w zgrupowaniu w Wiśle.

W swoim pierwszym sezonie w lidze World Series of Boxing zawodnik z Ostrołęki przegrał 2 walki - z Azerem Gairbekiem Germachanowem i Kazachem Meirbolatem Toitovem.

Przypomnijmy, że RAFAKO S.A. wspiera drużynę Hussars Poland od początku jej występów w lidze WSB.


                                Fot. archiwum Hussars Poland

źródło: Hussars Poland