O NAS

Trener o Husarii

Trener Hubert Migaczew liczy na dobre walki w Ałmatach, gdzie Hussars Poland spotka się w rewanżowym meczu z Astana Arlans Kazakhstan. Będzie to ostatnia walka reprezentacji Polski w tym sezonie.

W Kazachstanie powalczą Grzegorz Kozłowski, Dawid Michelus, Żora Simonjan, Kasjusz Życiński i Sergiej Werwejko. Dzisiaj (28 lutego) odbyło się oficjalne ważenie zawodników przed sobotnim meczem z obrońcą tytułu z poprzedniego sezonu.

- W poprzedniej kolejce wykorzystaliśmy szansę i pokonaliśmy zespół Mexico Guerreros 3-2, co podbudowało chłopaków. W Kazachstanie będzie znacznie trudniej, bowiem gospodarze to na dziś 2 siła w naszej grupie, po Cuba Domadores, a do tego w składzie mają aż 3 medalistów Mistrzostw Świata - powiedział Hubert Migaczew. - Liczę, że dobrą walkę da ciągle się rozwijający Grzesiek Kozłowski. Kawał fajnego boksu powinien pokazać też Sergiej Werwejko. Najtrudniejsze zadanie z pewnością przed Żorą i Kasjuszem. Jedziemy na mecz do reprezentacji Kazachstanu, która nieprzypadkowo wygrała klasyfikację medalową Mistrzostw Świata, zdobywając aż 4 tytuły – dodał trener Husarii.

Występ w Ałmatach będzie pożegnaniem Hussars Poland z obecnym sezonem WSB. Szef zespołu Jarosław Kołkowski już zapowiedział, że dzięki sponsorom, m.in. firmie Rafako z Raciborza, Husaria będzie walczyła w kolejnym sezonie. Rozpoczęło się kompletowanie składu Biało-Czerwonych.

Źródło: Hussars Poland