O NAS

Rewanżowe spotkanie w Kazachstanie

Dwóch Ukraińców (Sergiej Werwejko oraz Armen Simonian) stoczy ze sobą walkę w wadze ciężkiej (+91 kg) w meczu pomiędzy Hussars Poland i  Astana Arlans Kazakhstan. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 1 marca w Ałmatach. Miłośnicy boksu transmisję z gali będą mieli okazję oglądać w TVP Sport.

Drużyna z Kazachstanu to mistrz z poprzedniego sezonu ligi WSB. W meczu z reprezentacją Polski wystąpi m.in. Danijar Jeleussinow (-69kg), który kilka miesięcy temu zdobył tytuł Mistrza Świata, pokonując Kubańczyka Arisnoide Despainge. Pojedynek z Ormianinem Żorą Smionjanem będzie dla Kazacha pierwszą walką w lidze WSB. Ponadto w drużynie Astana Arlans znajdą się jeszcze trzej debiutanci:  Armen Simonian (+91), Berik Abdrachmanow (-60kg) i Adilbek Nijazymbetow (-81kg). Piątym bokserem z Kazachstanu będzie Iliyas Suleimenow (-52kg), który w tym sezonie przegrał jedną walkę.

W składzie przeciwników Hussars Poland zobaczymy aż trzech medalistów Mistrzostw Świata. Poza Danijarem Jeleussinowem medale w swoim dorobku mają Berik Abdrachmanow (brąz) oraz  Adilbek Nijazymbetow (srebro). Natomiast Iliyas Suleimenow może pochwalić się występem w ćwierćfinale tych zawodów.

Projekt Hussars Poladn od początku występów w lidze WSB wspiera RAFAKO S.A. Trzymamy kciuki za reprezentantów Polski w ich ostatnim meczu w tym sezonie.

Skład Astana Arlans Kazakhstan

-52kg: Iliyas Suleimenow (rez. Aidyn Jelżanow)
-60kg: Berik Abdrachmanow (rez. Gani Żailauow)
-69kg: Danijar Jeleussinow (rez. Madijar Aszkejew)
-81kg: Adilbek Nijazymbetow (rez. Ehsan Rouzbahani)
+91kg: Armen Simonian (rez. Ruslan Myrsatajew) 

 
                                             Sergiej Werwejko (fot. archiwum Hussars Poland)

źródło: Hussars Poland