O NAS

Rewanż z Azerbejdżanem

8 lutego w ramach ligi WSB w meczu rewanżowym zmierzyli się pięściarze Hussars Poland z reprezentacją Azerbejdżanu. Spotkanie miało miejsce w azerskiej Gubie. Niestety reprezentacja Polski wspierana przez RAFAKO przegrała swoje walki wynikiem 5-0.

-Najbardziej wyrównaną walkę stoczył Mateusz Polski (-60kg), który uległ Magomedrashidowi Jabraiłowowi 47:48, 46:49, 46:49. Dwaj sędziowie dali polskiemu zawodnikowi wygraną w 3 rundzie, zaś jeden w 1 rundzie – czytamy na oficjalnej stronie Hussars Poland. To pierwszy sezon młodziutkiego boksera w drużynie „Husarii”. 

Dobrze wypadł również Ireneusz Zakrzewski, który stoczył walkę z Kamilem Achmedowem w kategorii wagowej -69 kg. Polski bokser wygrał jedną rundę, w pozostałych triumfował jednak Azer.

Piotr Podłucki skrzyżował rękawice bokserskie z  Tejmurem Mammadowem, który na swoim koncie ma brązowy medal Igrzysk Olimpijskich, srebrny i brązowy medal Mistrzostw Świata oraz złoto i srebro Mistrzostw Europy. Pięściarz wszystkie swoje sukcesy zdobył w kategorii -91 kg. Natomiast walka z reprezentantem Polski rozegrana została w kategorii -81 kg. Piotr Podłucki przegrał z Azerem, jednak przewalczył wszystkie rundy.


Swoją walkę na punkty przegrał również Mariusz Koch (-52kg). Jedno starcie zakończyło się przed czasem. Arsłanbek Machmudow pokonał Arkadiusza Toborka przez nokaut techniczny w drugiej rundzie.

Zespół Azerbaijan Baku Fires jest już pewien swojego występu w ćwierćfinale. Natomiast Hussars Poland czekają jeszcze dwa mecze. 21 lutego reprezentacja Polski będzie rywalizowała we Włocławku z Mexico Guerreros .

Przypomnijmy, że RAFAKO jest głównym sponsorem Hussars Poland, od początku występów drużyny w lidze World Series of  Boxing. 

 
 Zdjęcie z poprzedniego meczu Hussars Poland z reprezentacją Azerbejdżanu

Źródło: Hussrs Poland