Aktualność

Święto Energetyków z akcentem charytatywnym 4 września 2015

Koncert Krzysztofa Krawczyka, występ Kabaretu Młodych Panów, wiele atrakcji dla najmłodszych i co najważniejsze charytatywny Zlot Gwieździsty Rowerów oraz marsz Nordic Walking drogą rekordu Guinnessa dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej. Wszystko, to a nawet dużo więcej odbędzie się już w najbliższą sobotę, 5 września na terenie Ośrodka Wypoczynkowego AquaBrax w Szymocicach, gdzie pracownicy RAFAKO S.A. będą świętować obchody Dnia Energetyka.

Wielkimi krokami zbliżają się coroczne obchody Dnia Energetyka w RAFAKO S.A. Pracownicy raciborskiej Spółki tradycyjnie świętować będą przez dwa dni. Pierwszego dnia w reprezentacyjnym Domu Strzeleckim, tzw. „pałacyku” odbędzie się uroczysta gala, podczas której zasłużeni pracownicy RAFAKO otrzymają nagrody i wyróżnienia, m.in. za staż pracy oraz osiągnięcia. Uroczyście pożegnane zostaną osoby odchodzące w tym roku na emeryturę. Wśród zaproszony będą przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z RAFAKO oraz władz samorządowych. 
 
Drugi dzień rafakowcy spędzą na terenie ośrodka Aqua Brax w Szymocicach na rodzinnym festynie, tradycyjnie obfitującym w liczne atrakcje (m.in. jazda dorożkami, konno, malowanie buziek, dmuchańce, gry i zabawy dla dzieci, zabawa taneczna i konkursy dla dorosłych). Chętnych do udziału w pikniku będą bezpłatnie dowozić autobusy. Jednak w tym roku do Szymocic warto przyjechać rowerem, gdyż odbędzie się I Zlot Gwieździsty Rowerów, który będzie miał wymiar charytatywny. Za każdą osobę, która tego dnia przyjedzie rowerem RAFAKO wpłaci pieniądze potrzebne na leczenie dwóch niepełnosprawnych sióstr Nadii i Natalii, córek jednej z pracownic RAFAKO S.A. Ten sam cel będzie miał Marsz Nordic Walking trasą ubiegłorocznego rekordu Guinnessa. Firma wpłaci pieniądze za każdą osobę, która z kijkami do Nordic Walking weźmie udział w marszu. Wszyscy uczestnicy zlotu i marszu otrzymają specjalne opaski z numerami, które dodatkowo będą uprawniać je do udziału w specjalnym konkursie z nagrodami. - Warty uwagi jest fakt, że zarówno w Zlocie Gwieździstym, jak i marszu z kijkami może wziąć udział każdy, niezależnie czy jest pracownikiem RAFAKO czy nie. Im będzie więcej osób, tym skuteczniej pomożemy chorym dziewczynkom - mówi Piotr Karaś, Dyrektor Biura Marketingu RAFAKO S.A. 
 
Festyn rozpocznie się o godz. 14.00. Gości przywita Orkiestra Dęta RAFAKO. O godzinie 15.30 planowany jest wymarsz Nordic Walking drogą pobitego w ubiegłym roku rekordu Guinnessa. 
 
Po energicznym przemarszu szykuje się prawdziwa gratka dla najmłodszych uczestników pikniku, pt. „ POJEŹDZIMY PO ŚWIECIE”. Wystąpią dzieci z Domu Dziecka w Gorzyczkach, który od lat wspierany jest przez RAFAKO. Ponadto podczas całej imprezy dostępny będzie „Figloraj” dla najmłodszych, gdzie odbywać się będą animacje, gry i zabawy oraz malowanie buziek. 
 
O godz. 17.00 coś dla siebie będą miłośnicy muzyki Disco Polo. Na scenie pojawi się zespół DOXXX. Po koncercie do aktywnego stylu życia zachęci Grzegorz Sumik, instruktor Latino Dance z Akademii Fitness. Tuż po zajęciach fitness odbędzie się koncert Mony Lisy. Na godz.19.30 zaplanowano losowanie nagród, a o godz. 20.00 na scenie pojawi się Krzysztof Krawczyk z zespołem. Natomiast na finał pikniku rodzinnego dla energetyków zaplanowano występ Kabaretu Młodych Panów. 
 
Niewątpliwą atrakcją będzie specjalnie sprowadzona na tę okazję wystawa makiet stadionów zbudowanych przez PBG S.A. na Euro 2012 oraz makiet znaczków pocztowych z całego świata  upamiętniających pontyfikat Jana Pawła II. 
 
Impreza co roku gromadzi tłumy nie tylko pracowników RAFAKO, ale także ich rodziny i przyjaciół, dlatego wstęp na teren Ośrodka AquaBrax w Szymocicach będzie bezpłatny. 
« WSTECZ